Son DakikaTeknoloji

Vivo, ilk katlanabilir telefonunu gösterdi


Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, katlanabilir telefon için hazırlıklara devam ederken, şirketten yeni bir paylaşım geldi.

Vivo, ilk katlanabilir telefonunu gösterdi

Uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ile kullananların beğenisini kazanmayı başaran ve vatanımızda de üretim meydana getiren Vivo, yakında katlanabilir telefonuyla karşımıza çıkacak.

Vivo’nun katlanabilir bir telefon modeli üstünde emek harcamalar yapmış olduğu uzun süredir konuşulsa da hemen hemen net bir izahat yoktu.

Nihayet Vivo’nun Weibo hesabından ilk katlanabilir telefonuna ilişkin bir görüntü paylaşıldı. Her ne kadar aşağıdaki fotoğrafta telefonun net olarak tasarımı görünmese de görseldeki kelebeğin, katlanabilir telefona işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Öte taraftan, görsele yakından baktığımızda öteki katlanabilir telefonların aksine, ekranın çapraz bir halde katlandığını görüyoruz.

vivo

VIVO’NUN KATLANABİLİR TELEFONU NELER SUNACAK

Vivo tarafınca hemen hemen resmi bir duyuru ya da lansman zamanı açıklanmasa da telefonun ismine dair bazı söylentiler var. Mesela bazı iddialar, telefonun Vivo X Fold adıyla piyasaya sürüleceğini söylüyor.

Ek olarak, telefonun Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga setiyle geleceği de söylentiler içinde.

Çıkan haberlerin pek çoğunda, telefonun ekranının 6.53 inç büyüklüğünde ve 120Hz olacağı, 80W kablolu süratli şarj, 50W kablosuz şarj ve 4.600mAh pil desteğiyle geleceği belirtiliyor.


İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu