DünyaSon Dakika

Ukraynalı balet Artem Datsishin Rus saldırılarında hayatını kaybetti


Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlemiş olduğu saldırılarda ağır yaralanan Ukrayna’nın dünyaca meşhur tanınmış baletlerinden Artem Datsishin, tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Ukraynalı balet Artem Datsishin Rus saldırılarında hayatını kaybetti

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarında geçtiğimiz 26 Şubat’ta yaralanan Ukrayna’nın dünyaca meşhur tanınmış baletlerinden Artem Datsishin yaşam mücadelesini yitirdi.

“GÜLE GÜLE CANIM DOSTUM”

Ukraynalı sanatçının yakın arkadaşı olan Tatyanan Borovik toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Dostlar, Artem Datsishin’i (Dotsik) tanıyan her insana duyurulur. 26 Şubat’ta Rus saldırısına uğramış ve ağır yaralanmıştı. Hastanede yaşamını yitirdi. Allah’a emanet ol can dostum” ifadelerini kullandı.

Ukraynalı balet Artem Datsishin Rus saldırılarında hayatını kaybetti #1

“BİRLİKTE NASIL DANS ETTİĞİMİZİ HATIRLIYORUM”

Romanya’dan eski bir Kraliyet Balesi dansçısı olan Alina Cojocaru yapmış olduğu açıklamada, Datsishin ile balede partner bulunduğunu hatırlatarak, “Datsishin, 15 yaşımdayken Kiev’de dans ettiğim ilk partnerlerden biriydi. Tiyatroya başladığımda ikimiz de aynı hocaya sahiptik. Onları iyi mi tanıdığımı, iyi mi tanıştığımızı ve beraber iyi mi dans ettiğimizi hatırlıyorum. ifadelerini kaydetti.

Bu ölümün arkasından meydana getirilen bir başka açıklamada, Alina Cojocaru ve Ivan Putrov’un Londra Coliseum’da “Ukrayna için Dans” adlı bir bağış toplama gecesi düzenleyeceği öğrenildi.

Ukraynalı balet Artem Datsishin Rus saldırılarında hayatını kaybetti #2


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu