GündemSon Dakika

Türkiye’nin ilk SİDA’sı Katar’da sergilenecek


Türkiye’nin ilk Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA), Katar’da gerçekleştirilecek DİMDEX 2022 Fuarı’na katılıyor.

Türkiye'nin ilk SİDA'sı Katar'da sergilenecek

Antalya’da Ares Tersanesi ve Meteksan Müdafa firmalarının ortak projesi olarak üretilen, Türkiye’nin ilk Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA) olan ULAQ, Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek DIMDEX 2022 Fuarı’nda sergilenecek.

Meteksan, fuarda MILSAR İHA SAR/MTI Radarı, Kapan Drone Müdafa Sistemi, Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi ve Pelikan RF Güdümlü Mermi Simülatörü’nü de sergileyecek.

DIMDEX 2022 Fuarı, Katar Silahlı Kuvvetleri’nin ev sahipliğinde, 21- 23 Mart’ta Katar’ın başkenti Doha’da açılacak.

METEKSAN YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİYLE KATILIYOR

Müdafa endüstri firmalarını Körfez, Asya ve Afrika ülkelerinin deniz kuvvetleri ile buluşturacak fuara, Meteksan Müdafa da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik geliştirdiği yüksek teknolojili ürünleriyle katılım sağlayacak.

Meteksan Müdafa’nın, DIMDEX 2022 Fuarı’nda sergileyeceği ürünleri ULAQ SİDA, MILSAR İHA SAR/MTI Radarı, Kapan Drone Müdafa Sistemi, Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi, Pelikan RF Güdümlü Mermi Simülatörü’nden oluşuyor.

Türkiye nin ilk SİDA sı Katar da sergilenecek #1

“İLERİ TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLER GELİŞTİRDİK”

Meteksan Müdafa Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuarla ilgili “Kuruluşumuzdan bugüne dek geçen süreçte, bilhassa su altı akustik ve platform simülatörleri mevzularında Deniz Kuvvetleri’ne emsalsiz ve ileri teknoloji çözümler geliştirdik ve birçok değişik ülkenin kullanımına sunma başarısını yakaladık. Yara Müdafa Eğitim Simülatörü’müz, 4 değişik ülke tarafınca tercih edildi, bu alanda dünya lideri haline geldik. Yakamos 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın MILGEM korvetlerinde kullanılmaya başlandıktan sonrasında 2 ülkeye daha ihraç edildi.

Türkiye nin ilk SİDA sı Katar da sergilenecek #2

“ARACIMIZI İLK KEZ SERGİLEYECEĞİZ”

Bunların yanında Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi şeklinde dünyada oldukça azca ülkenin üstünde çalmış olduğu bir alandaki başarımız da Meteksan Müdafa olarak geldiğimiz noktayı bizlere gösteriyor. DIMDEX 2022 Fuarı’nda yenilenmiş tasarımı ile ULAQ Suüstü Harbi Botu, ULAQ Denizaltı Müdafa Harbi Botu ve yeni 6×6 Mobil Sahil Denetim İstasyonu aracımızı ilk kez sergileyeceğiz” dedi.

Türkiye nin ilk SİDA sı Katar da sergilenecek #3


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu