Gündem Son Dakika

Tunceli’de eylem ve etkinliklere ‘koronavirüs’ yasağı


Valiliğin yaptığı açıklamada, vaka sayılarının artmasıyla birlikte yapılması planlanan eylem ve etkinlikler, koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 gün yasaklandı.

Tunceli’de eylem ve etkinliklere 'koronavirüs' yasağı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı 6-12 Kasım’ın haftalık tablosunda, Tunceli’de vaka sayısının nüfusa oranla 100 bin kişide 414,65 kişi olduğu görüldü.

Tunceli Valiliği, salgın nedeniyle yeni varyantlar sonrası artan bulaşıcılık riskini kontrol altına almak amacıyla 24 Kasım ile 8 Aralık arasında yapılacak gösteri, yürüyüş, miting, toplantı, oturma eylemi gibi etkinliklere yasak getirdi.

“TÜM ETKİNLİKLER 24 KASIM İLE 8 ARALIK TARİHİNE KADAR 15 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI”

Valilik açıklamasında, “İlimiz genelinde artışının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve kamu güvenliğinin sağlanması, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla bazı tedbirler alınmıştır. Açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, sinevizyon gösterimi gibi tüm eylem ve etkinliklerin 24 Kasım 2021 günü saat 00.01 ile 8 Aralık 2021 günü saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır” denildi.

YASAĞA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM

Vaka sayılarının hızlı artış gösterdiği kentte, filyasyon ve denetleme ekiplerinin sayıları da artırıldı.

Tunceli Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, filyasyon ekiplerine eksik bilgi veren kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Tunceli’de eylem ve etkinliklere  koronavirüs  yasağı #1

Tunceli’de eylem ve etkinliklere  koronavirüs  yasağı #2

Tunceli’de eylem ve etkinliklere  koronavirüs  yasağı #3

Bir Cevap Yazın