GündemSon Dakika

Trabzonlu gurbetçiler şampiyonluk kupasına akın etti

Yurt dışında yaşayan gurbetçiler, 2021-2022 Ahmet Çalık sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu kupasını görmek için müzeyi ziyaret etti. Müze, 1 ayda 75-80 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Trabzonlu gurbetçiler şampiyonluk kupasına akın etti

2021-2022 sezonu lig şampiyonu Trabzonspor’un şampiyonluk kupası, Mustafa Şamil Ekinci Müzesi’nde ziyarete açıldı.

28 Haziran tarihinde sergilenmeye başlayan şampiyonluk kupasına, Trabzonsporlu taraftarlar yoğun ilgi gösterdi.

Öte yandan yaz tatillerini memleketlerinde geçirmek isteyen Trabzonlu gurbetçiler de kupayı görmek için müzeye akın etti.

“1 ayda 75-80 bin ziyaretçi rakamına ulaştık”

Trabzonspor Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun, bordo-mavili takımın uzun bir aradan sonra müzesine getirdiği şampiyonluk kupasına ilgiden olağanüstü memnun olduklarını belirterek, “Şamil Ekinci Müzesi’nde 1 aylık iş günü süresinde 75-80 bin ziyaretçi rakamına ulaştık. Bayramın 4. gününde 5 bin ziyaretçiyle günlük en yüksek sayıya çıktı.” dedi.

Trabzonlu gurbetçiler şampiyonluk kupasına akın etti #1

“En çok çocuklar, bayanlar ilgili”

Uzun, en çok çocukların kupaya ilgi gösterdiğini vurgulayarak, “Zaten kupanın kazanımı bir nesli kazanmak için çok kıymetliydi. Kupa bunu başardı, gençler, çocuklar tepkisiz kalmadı. En çok çocuklar, bayanlar ilgili. Ülke içinden, ülke dışından gurbetçiler, kente gelen yerli, yabancı hatta Körfez ülkesinden birçok kişi kupayı görmek için müzeyi ziyaret etti.” şeklinde konuştu.

Trabzonlu gurbetçiler şampiyonluk kupasına akın etti VİDEO

“Kutlamalar ışığında bu şehir çok güzel mesaj verdi”

Özellikle kulüp ve taraftarların, sosyal medyanın gücünü güzel bir şekilde kullandığını dile getiren Uzun, “Yapılan kutlamalar dünyada büyük yankı, sevinçle karşılandı. Bu görüntülere ulaşan birçok kesimden insanlar, kente gelerek bu coşkuyu, kulübün kazanmış olduğu tertemiz kupayı Şamil Ekinci Müzesi’nde görmek istedi. O kutlamalar ışığında bu şehir çok güzel mesaj verdi. Bir kişinin burnu kanamadan, hiçbir hadiseye mahal vermeden gerçekleşmesi hem kent hem kulüp için zirve noktasıdır. Bu kupanın müzeye getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Trabzonlu gurbetçiler şampiyonluk kupasına akın etti #2

“Çocuklarımın bu yaşta şampiyonluk görmelerinden dolayı sevinçliyiz”

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Cengiz ve Birgül Kazancı, 3 erkek çocuklarıyla müzeyi ziyaret ederek kupayla fotoğraf çektirdi. Birgül Kazancı, “Paris’te yaşıyoruz. Aslen Trabzonluyuz, eşim de Trabzonlu. 3 yaşında Avrupa’ya gittik. Babam fanatik Trabzonsporlu. Yeşil saha ve bordo-mavi renklerle büyümüşüz. 39 yaşındayım ve daha şampiyonluk görmemiştim. 3 oğlum var. 3 oğlumuzu fanatik Trabzonsporlu büyütüyoruz. Çocuklarımın bu yaşta şampiyonluk görmelerinden dolayı sevinçliyiz. 2 gün arabayla geldik. Buraya gelip formalar aldıktan sonra direkt müzeyi ziyaret ettik. Kupanın yanında olmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

“Sonunda şampiyon olduk”

Cengiz Kazancı ise uzun bir aradan sonra şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Sabrettik, kötü günler, hadiseler yaşadık ama sonunda şampiyon olduk. Ahmet Başkan’a çok teşekkür etmek istiyorum. Gurbette yaşayan taraftar olarak çocuklara Trabzonspor sevgisini aşılamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Trabzonlu gurbetçiler şampiyonluk kupasına akın etti #3

“Bu kupa değil, başka bir şey”

Ailece kupayla fotoğraf çekileceklerini belirten Kazancı, “Bir fotoğraf çekileceğiz ve bunun hatırasını yaşayacağız. Aslında burada konuşmayı benden daha çok hak eden insanlar var. Çocuğunu kaybedenler, ailesini kaybedenler, maça gitmek içi çoluk çocuğunun rızkını bırakanlar var. Bu kupa değil, başka bir şey. Trabzon dışında, başka şehirden olan Afyon’dan Mehmet Özçelik, Kahramanmaraştan’tan Mehmet Bey var. Trabzonspor’umuz şehirle sınırlanamaz. Gerçekten bu formayı, bu takımı bizden daha sahiplenen insanlar da var.” değerlendirmesinde bulundu.

“Şampiyonlar Ligi’nde takımı izleyeceğiz”

Toprak Kazancı da, “Mutluyum. İyi oynadık, şampiyon olduk. Şampiyonlar Ligi’nde takımı izleyeceğiz. Şimdiden rakibimizi çok merak ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Trabzonlu gurbetçiler şampiyonluk kupasına akın etti #4

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Değerli okuyucu, cihazınızda reklam engelleyici / ad block algılandı. Web sitemizdeki reklamlara izin vererek katkıda bulunabilirsiniz.