GündemSon Dakika

Tahir Bey filmi Londra’dan ödülle döndü


Mr. Nonexistent”, Türkçe ismiyle “Tahir Bey” adlı kısa film, Londra Internasyonal Film Festivali’nde “En İyi Senaryo” ve “En İyi Adam Oyuncu” ödüllerini aldı.

Tahir Bey filmi Londra'dan ödülle döndü

Erhan Yazıcıoğlu, Okan Bayülgen ve Tamer Karadağlı’nın rol almış olduğu “Mr. Nonexistent”, Türkçe ismiyle “Tahir Bey” adlı kısa film, Londra Internasyonal Film Festivali’nde “En İyi Senaryo” ve “En İyi Adam Oyuncu” ödüllerini aldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Bora Severcan’ın yapmış olduğu filmin yapımcılığını da Severcan’ın yanı sıra Alhan Yüksel ve Nur Kardeşler üstlendi. Filme ilişkin açıklamada bulunan Severcan, “Tahir Bey” filmi fikrinin Kovid-19 salgını başlangıcında aklına geldiğini belirterek, birçok usta ismin, arkadaşlarının bu fikri hayata geçirmek için destek bulunduğunu söylemiş oldu.

Tahir Bey filmi Londra dan ödülle döndü #1

İZLEYİCİLERDEN TAM NOT

Severcan, “Tahir Bey” ile dünyanın her yerinde birçok festivale katıldıklarını, filmin kanser hastalığından karısını kaybeden Tahir Bey’in kendisinin de kanser bulunduğunu öğrenip verdiği yaşam ve varoluş mücadelesini anlattığını beyan etti. Filmin birazcık absürt bir dile haiz olduğuna işaret eden Bora Severcan, “İzleyiciler beğendi. Güzel bir kadroyla, güzel bir şey yaptığımızı düşünüyorum. Şimdi de uzun metraj üstüne çalışıyoruz” dedi. Müzikleri Zeyno Karadağlı ve Recep Gül’e ilişkin film, 24 ülkede gösterime girecek.


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu