GündemSon Dakika

Süleyman Soylu’dan Meral Akşener’e uyuşturucu ile mücadele tepkisi

İstanbul’da konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, uyuşturucu ile mücadele konusunu değerlendirdi. Süleyman Soylu, yanıt olarak “Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz” dedi.

Süleyman Soylu'dan Meral Akşener'e uyuşturucu ile mücadele tepkisi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nca düzenlenen Anlat İstanbul programında konuştu.

Buradaki konuşmasında uyuşturucu meselesine değinen Akşener şunları söyledi:

Uyuşturucu diye bir meselenin benim gezdiğim yerlerde de İstanbul’da da ne kadar önemli olduğunu gördük. Bana Ahlat’ta, İstanbul’da, Ankara’da da söyledi anneler.

“Bunun düzeltilmesi gerekiyor”

Yüz liraya uyuşturucu satılıyorsa bazıları görevini yerine getirmiyor demektir. Her yerde annelerin şikayeti uyuşturucu, demek ki bir yerlerde bozukluk var, bunun düzeltilmesi gerekiyor. ifadelerini kullandı.

Meral Akşener’in uyuşturucu ile ilgili açıklamalarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tepki geldi.

Bakan Soylu, resmi Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

“Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz”

Meral Hanım; Siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. “Başbakan olacağın”(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941’den, 2021 sonunda 270’e düştü.

“Uyuşturucunun kökünü kazıyacağız”

Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral Hanım; Oturduğun büyükelçilere Batı’nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden? diye açıklamada bulundu.

Süleyman Soylu dan Meral Akşener e uyuşturucu ile mücadele tepkisi #1

Süleyman Soylu dan Meral Akşener e uyuşturucu ile mücadele tepkisi #2

Süleyman Soylu dan Meral Akşener e uyuşturucu ile mücadele tepkisi #3

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Değerli okuyucu, cihazınızda reklam engelleyici / ad block algılandı. Web sitemizdeki reklamlara izin vererek katkıda bulunabilirsiniz.