GündemSon Dakika

Şile’de denizin rengi kahverengiye döndü


Dereden akan çamurlu su, Ağva denizinin rengini kahverengiye çevirdi. Ziyaretçilerin bir kesimi ise denizin büründüğü rengi ‘görünüm’ olarak tanımladı.

Şile'de denizin rengi kahverengiye döndü

Şile Ağva’da denizin mavi rengi kahverengiye döndü.

Bilhassa sahile yakın kısmı kahverengiye bürünürken denizin renginin, iki ayrı dereden akan su sebebiyle kahverengiye dönüştüğü öne sürüldü.

Sahile gelenler gördükleri görünüm karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

“ÇOK GÜZEL BİR MANZARA”

Ailesiyle beraber Ağva’ya geldiğini söyleyen bir şahıs, “Fazlaca güzel bir görünüm, değişik renkler var denizde. Bir yanda nehrin getirmiş olduğu hafifçe yeşilimsi, herhalde dağlardan gelen çamurumsu bir renk var. Arkada da masmavi denizin rengi. Fazlaca güzel, rüzgâr da var birazcık” dedi.

Şile de denizin rengi kahverengiye döndü #1

“FARKLI BİR MANZARA OLUŞMUŞ

Dolaşmak için Ağva’ya gelen Müjde Özkan, “Manzarası fazlaca güzel. Denizin rengi değişmiş bu da sanırım mevsimsel bir durum. Bir taraf yeşil, bir taraf kahverengi. Nehirlerin Karadeniz’e dökülmesi olabilir. Bilimsel olarak sebebini bilmiyorum. Değişik bir görünüm olmuş oluyor” ifadeleri kullanıldı.

“İKİ DERENİN BİRLEŞİMİ VAR BURADA”

Ağva’da yaşayan Sümbül Yıldız ise “Rengi değişmiş. İki derenin birleşimi var burada. Bazen bu şekilde olabiliyor. Öncesinden de oluyordu. Şuradaki dere balçık şeklinde akan ve öteki dere birleşince denizi bulandırıyor” şeklinde konuştu.

Şile de denizin rengi kahverengiye döndü #2

Şile de denizin rengi kahverengiye döndü #3

Şile de denizin rengi kahverengiye döndü #4


İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu