Gündem Son Dakika

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı


PKK’lı teröristlerin saldırısında hayatını kaybeden Yalçın için program düzenlendi. Kaymakam Akpay, “Aybüke öğretmenimiz hayırla yad edilecektir” dedi.

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı

Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristlerce açılan ateş sonucu aracında şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için anma programı düzenlendi.

Şehit öğretmen Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Çorum’un Osmancık ilçesinde bulunan mezarı başında anıldı.

“BU SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİRENLER TARİHİN KARANLIK ÇÖPLÜĞÜNDE ANILACAK”

Burada konuşma yapan Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, “Şenay Aybüke öğretmenimiz hayatının baharında terör örgütü PKK tarafından şehit edildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle onun aziz hatırasını yaşatmak için öğrencilerimizle birlikte geldik. Şehidimizi bir kez daha anmak için buradayız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştirenler tarihin karanlık çöplüğünde anılacak.

“AYBÜKE ÖĞRETMENİMİZ HAYIRLA YAD EDİLECEK”

Ama Şenay Aybüke öğretmenimizin yetiştirdiği çocuklar ve Şenay Aybüke öğretmenimiz hayırla yad edilecektir. Bu saldırıyı gerçekleştirenler en ağır cezayı hem bu dünyada hem ötür tarafta alacaklardır. İlçemizde Şenay Aybüke öğretmenimizin ismini her yerde öğrencilerimizle birlikte yaşatmaya çalışıyoruz. Aziz hatırasını sonsuza kadar devam ettireceğiz.” dedi.

Şehit Aybüke öğretmen mezarı başında anıldı ViDEO


Belediye Başkanı Ahmet Gelgör de PKK tarafından Aybüke öğretmenin hayatının baharında şehit edildiğini hatırlatarak, “Şehit Şenay Aybüke öğretmenimiz aziz hatırasını bize bir harf öğreten tüm öğretmenlerime teşekkür ederek günlerini kutluyorum.” diye konuştu.

Törene Emniyet Müdürü Haluk Karslıoğlu, Jandarma Komutanı J.Ü.Tğm. Nuri Uyar, Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Siyasi Parti ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı #1

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı #2

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı #3

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı #4

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı #5

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı #6

Bir Cevap Yazın