FutbolSpor

Roberto Mancini: Türkiye güçlü bir takım


İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini, A Ulusal Ekip ile oynayacakları hazırlık maçı öncesi açıklamalarda bulunmuş oldu.

Roberto Mancini: Türkiye güçlü bir takım

Roberto Mancini, A Ulusal Takımımız ile oynayacakları maç öncesi basın toplantısında konuştu.

Mancini yapmış olduğu açıklamada, “Başkan Gravina ile konuştum ve her mevzuda mutabık kaldık. Artık önümüzdeki maçı düşünüyoruz. Sakince oturup düşünüp, neyin geliştirilebileceğine karar vereceğiz. Eskiyi geride bırakıp tekrardan başlamalıyız zira mühim maçlar bizi bekliyor.” dedi.

Insigne, Immobile ve Jorginho’nun kadroda olmamasıyla ilgili konuşan tecrübeli teknik adam, “Bir çok oyuncunun fizyolojik anlamda sıkıntıları vardı. Bu yüzden Türkiye maçı öncesi bazı oyuncuları kulüplerine gönderdim. şeklinde konuştu.

“TAKDİR EDİLMEK MUTLU EDİYOR”

Hayal kırıklığına karşın kendisini destekleyenlerden dolayı mutlu bulunduğunu belirten deneyimli çalıştırıcı şu ifadeleri kullandı: “Büyük bir hayal kırıklığı olmasına karşın, bu üç yılda meydana getirilen çalışmaların takdir edilmesinden dolayı mutluyum. Her insanın Mancini ile devam etmek istediğini duymaktan kıvanç duyuyorum. Yalnız Avrupa Şampiyonası için değil, yenilgi almadan uzun yengi serisine de kredi verilmeli. Oyuncularımız yalnız iyi değil, muhteşem adamlar. Başarıya ulaşmak için bana ideal görünen muhteşem bir grup var.”

Roberto Mancini: Türkiye güçlü bir takım #1

“İSVİÇRE’NİN ÖNÜNDE BİTİRMELİYDİK”

Dünya Kupası elemelerindeki performanslarına da değinen Mancini, “Grubumuzu İsviçre’nin minimum iki puan önünde bitirmeliydik. sadece Eylül ayından itibaren her şey ters gitti. Fakat ulusal takımın oynayamadığını söyleyemem, bir ihtimal birazcık talihli olmalıydık fakat artık her şey için oldukça geç. Kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Olanlar için bahane üretmek istemiyorum, gerçeği kabul edip yola devam etmeliyiz” açıklamasında bulunmuş oldu.

Roberto Mancini: Türkiye güçlü bir takım #2

“TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR TAKIM”

Ulusal takımımız ile ilgili değerlendirmede de bulunan İtalyan teknik adam, “Başta ligimizde oynayan oyuncular olmak suretiyle birçok Türk oyuncuyu tanıyorum, kuvvetli bir Ulusal ekip, Türkiye devamlı iyi oyunculara haiz bir ekip olmuştur.” diyerek sözlerini noktaladı.


İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu