DünyaSon Dakika

Pakistan’da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu


Murree şehrinde etkisini gösteren kuvvetli kar yağışı yüzünden, araçlarında mahsur kalan 21 kişi donarak yaşamını yitirdi.

Pakistan'da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu

Pakistan’ta yerel basındaki haberlere göre, başkent İslamabad’a 70 kilometre uzaklıktaki Murree şehrinde ve Galiyat bölgesinde, dün akşamdan itibaren yoğun kar yağışı etkili oldu.

Murree bölgesinde çok sayıda kişi araç içerisinde mahsur kaldı.

21 ÖLÜ

Yardım bekleyen vatandaşlardan 21’i ise soğuğa dayanamadı ve hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında bir polis memuru, eşi ve 5 çocuğu da bulunuyor.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, hafta sonu tatili için bölgede seyreden çok sayıda araç sebebiyle trafiğin tıkandığını, bu durumu kontrol altına almak için çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Ahmed, dağlık bölgedeki şehre giriş ve çıkışların yarın akşama kadar kapatıldığını ifade ederek binlerce kişinin sokaklarda kaldığını ve bu kişileri tahliye etmek için başlatılan arama kurtarma çalışmalarına, sivil personelin yanı sıra askerlerin de katıldığını söyledi.

Turistik bölgeye, şehir dışından 125 binin üzerinde aracın giriş yaptığı belirtiliyor.

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #1

AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Pencap yönetimi, Murree’yi afet bölgesi ilan etti.

Başbakan İmran Han, Twitter’dan yaptığı açıklamada, turistlerin Murree’de trajik ölümü sebebiyle sarsıldığını ve üzgün olduğunu belirterek konuyla ilgili soruşturma açılması talimatı verdiğini duyurdu.

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #2

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #3


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu