EkonomiSon Dakika

Otobüs fiyatları artınca trene rağbet yağdı


Tekirdağ’dan İstanbul’a otobüs bilet tutarları 120 liraya çıkınca Çerkezköy ve Çorlu ilçelerinden trene 16 lira ile 8 lira içinde değişen fiyatlarla ulaşıma ilgi arttı.

Otobüs fiyatları artınca trene rağbet yağdı

Petrole gelen zamlara daha çok diremeyen otobüs firmaları biletlere zam yapmış oldu ve bir ayda 120 liraya kadar terfi etti. Trenle ulaşım meydana getirilen yerlerde de bilet fiyatlarının uygunluğu sebebiyle trenler daha oldukça tercih edilmeye başladı.

TEKİRDAĞ’IN ÇORLU VE ÇERKEZKÖY İLÇELERİNDE EN UYGUN YOLCULUK TRENLE YAPILIYOR

Tekirdağ’ın Çerkezköy ve Çorlu ilçesinde otobüs bilet fiyatlarının aşırı artış göstermesi vatandaşları alternatif yolculuklara yöneltti.

SON BİR AYDA İKİ KEZ BİLET ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ

Tekirdağ’ın Çerkezköy kazasından İstanbul yönüne otobüs bilet tutarları son zamlarla beraber 120 liradan satışa sunuldu. Son bir ay içinde 2 kez zam gelmesi sebebiyle vatandaşlar tren biletlerine yöneldi.

tren

İSTANBUL’A TREN 16 LİRA

İstanbul’a meydana getirilen seferlerde bilet ücretleri tam 16 lira, yüzde 15 indirimli 14 lira ve yüzde 50 indirimli 8 lira olarak belirlendi.

tren

 

TREN SEFERLERİNİN ARTIRILMASI BEKLENİYOR

 

Geçtiğimiz cuma günü meydana getirilen son zamların peşinden hafta sonu 1.700 yurttaş, İstanbul’a trenle gezi etti. Günde 2 kez meydana getirilen tren seferlerine gösterilen aşırı ilgi sebebiyle seferlerin artırılması umut ediliyor.


İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu