DünyaSon Dakika

Ölen ve yaralanan Rus askerleri Belarus’a taşınıyor


Rusya’nın Ukrayna saldırıları esnasında ölen ve yaralanan Rus askerlerinin Belarus’un Gomel kentine sevk edilmiş olduğu öğrenildi.

Ölen ve yaralanan Rus askerleri Belarus’a taşınıyor

Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu saldırılar esnasında birçok Rus askeri yaşamını kaybederken birçoğu da yaralandı.

“13 BİN RUS ASKERİ ÖLDÜ” İDDİASI

Rusya tarafınca ölü ve yaralı Rus askerlerinin sayısına dair net izahat gelmezken, Ukrayna tarafı ise 13 binden fazla Rus askerinin öldüğünü ve birçoğunun da yaralandığını ileri sürdü.

Ölen ve yaralanan Rus askerleri Belarus’a taşınıyor #1

ÖLÜ VE YARALI RUS ASKERLERİ BELARUS’A TAŞINIYOR

Belarus’un Gomel kentindeki hastanelere birçok Rus askerin cesedinin taşındığı, yaralı askerlerin de bu kentteki hastanelerde tedavi altına alındığı iddia edildi.

Belarus’taki muhalif basında yer edinen haberlerde, şuana kadar 2 bin 500’e yakın Rus askerinin cesetlerinin Gomel’e taşındığı aktarılırken, yaralı askerlerin de devamlı olarak kente taşındığı ve burada tedavilerine devam edilmiş olduğu ifade edildi.

Belarus’tan gelen bu bilgilerin yanı sıra toplumsal medyada gösterilen görüntülerde, Rus ordusuna ilişkin üstünde Rusya’nın Ukrayna operasyonlarında kullandığı “Z” harfinin bulunmuş olduğu askeri nakil araçlarının Gomel şehir merkezine konvoylar halinde ilerlediği dikkat çekti.

“YARALI İŞGALCİLERİ TAŞIYAN ARAÇLAR”

Bu araçların oldukca sayıda yaralı ve ölü Rus askeri taşımış olduğu iddia edilirken, Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko’da toplumsal medya hesabı üstünden bu görüntüyü paylaşarak araçlara ilişkin, “Gomel’de yaralı işgalcileri taşıyan araçlar” ifadelerini kullandı.

Ölen ve yaralanan Rus askerleri Belarus’a taşınıyor #2


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu