PolitikaSon Dakika

Muhsin Başkan HDP’nin olduğu yerde olmazdı


BBP lideri Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyasal safı fazlaca net biri bulunduğunu ve hayatta olsaydı HDP ile asla yan yana gelmeyeceğini söylemiş oldu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 24 TV’de Esra Elönü’nün sunmuş olduğu Arafta Sorular programının konuğu oldu.

Gündem değerlendirmesi meydana getirilen programda, 2009’da geçirdiği helikopter kazasında yaşamını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu da anıldı.

Elönü, Destici’ye, “Sayın Muhsin Başkan siyaseten sizin olduğunuz yerde mi olurdu?” sorusunu yöneltti.

Mustafa Destici: Muhsin Başkan HDP’nin olduğu yerde olmazdı VİDEO

“HDP’NİN GÖLGESİNİN OLDUĞU YERDE BİLE OLMAZDI”

Destici suali şu ifadelerle yanıtladı:

“Doğal olarak olmayan bir şeyi yorumlamak hepimiz için haksızlık olur. Fakat şu şekilde ifade edeyim; Muhsin Başkan safı fazlaca net belli olan birisiydi. Refahyol Hükümeti’ne verdiği destekle bugün nerede olacağını fazlaca net gösteriyor. Ya da 28 Şubat sürecindeki duruşu.

Bir kere şu açık ve net: HDP’nin kıyısında yada köşesinde kenarında olduğu bir yerde, hatta gölgesinin olduğu yerde Muhsin Yazıcıoğlu asla olmazdı.

Ya da laikliği ya da Atatürkçülüğü… Mustafa Kemal Atatürk üstünden bu milletin dindar kesimine fazlaca ağır zulümeler yapılmış oldu. O zulümleri yapanlarla ya da onun takip edenleri ile Muhsin Yazıcıoğlu siyasal beraberlik asla olmazdı. Dini eğitimi çağdışılık olarak değerlendiren bir zihniyetle bizim siyaseten aynı değerde olmamız mümkün değil.”

Mustafa Destici: Muhsin Başkan HDP nin olduğu yerde olmazdı #1

“ERBAKAN YAŞASAYDI CHP’Lİ OLURDU” ÇIKIŞI

Destici’nin bu sözleri üstüne Elönü, Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, Necmettin Erbakan yaşasaydı CHP’li olurdu” sözlerini hatırlattı.

Destici mevzuya ilişkin, “Şimdi ben doğal olarak buna katılmıyorum. Net söyleyeyim. Bunun yanıtını Ulusal Görüş’e gönül vermiş kardeşlerimiz verir.” dedi.

Mustafa Destici: Muhsin Başkan HDP nin olduğu yerde olmazdı #2


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu