Ana Sayfa Gündem Kayseri’de vaka artışlarının en büyük kaynağı ev ziyaretleri

Kayseri’de vaka artışlarının en büyük kaynağı ev ziyaretleri

0
0

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, koronavirüs tedbirleri kapsamında kafe ve restoranlarda denetimlerde bulundu.

Tedbirler konusunda vatandaşları uyaran Vali Günaydın, özellikle son zamanlardaki vaka artışının en büyük nedenlerinden biri olan ev ziyaretlerinin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

“VAKALARIN KAYNAĞI ARAŞTIRILIYOR”

Bütün vakalarla ilgili çalışmalar yapıldığını belirten Vali Günaydın, “Bunun yanında misafir kabul etmememiz gerekiyor. Vakaların kaynağı araştırılıyor. Son zamanlardaki vaka artışının en büyük kaynağı maalesef ev ziyaretleri ve misafir kabul etme gibi uzun süreli oturmalar oluyor. Elbette ki ihtiyacımız olduğu zaman büyüklerimizin yanına gideceğiz, ihtiyaçlarını karşılayacağız, ama bunu bir oturma, ziyaret şeklinde uygularsak bunların sonuçları da maalesef ağır oluyor.” dedi.

“APARTMAN İÇİNDE GÜN YAPIYORLAR”

Kadınları apartman içinde bir araya gelerek gün yaptığını söyleyen Günaydın, “Vatandaşlarımız ihbarda bulunuyor, apartman içinde gün yapıldığını ifade ediyorlar. Arkadaşlarımız gidiyor, maalesef ihbar doğru çıkıyor. Bunun gibi, özellikle okullarımızda ve etüt merkezlerimizde ortaya konan kuralların mutlaka ama mutlaka uygulanmasını talep ediyoruz. Bunları hep birlikte gerçekleştirdiğimiz zaman yakında güzel şeyleri de konuşmuş olacağız. Vakaların azalışlarını konuşacağız” diye konuştu.

Kayseri de vaka artışlarının en büyük kaynağı ev ziyaretleri #1

“BİREYSEL TEDBİRLERE UYALIM”

Kısıtlamalara değinen Günaydın, “Yarından itibaren hafta sonu kısıtlaması geldi. Bu kısıtlamalardan istediğimiz sonuçları alabilmemiz için apartmanlarda ve sitelerde oturan vatandaşların komşu ziyaretlerini mutlaka bir kenara bırakmalarını istiyoruz. Oyun parklarında çocukların yoğun olarak bir araya gelmesini engellememiz gerekiyor. İstediğimiz sonuçları alamazsak daha farklı kısıtlamalar gündeme geliyor. Bizler elde ettiğimiz bu kazanımların daha da zenginleşmesi için çalışmalıyız. Bu kısıtlamaları kaldırmak için bireysel tedbirlere daha fazla uymalıyız.” ifadesini kullandı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Continue in browser
To install tap Add to Home Screen
Add to Home Screen
To install tap
and choose
Add to Home Screen
Continue in browser
To install tap
and choose
Add to Home Screen
Continue in browser
Continue in browser
To install tap
and choose
Add to Home Screen
En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göndermek istiyoruz.
Dismiss
Allow Notifications