DünyaSon Dakika

Kanada’da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan fırtınada en az 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken, yaklaşık 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı aktarıldı.

Kanada'da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerini fırtına vurdu.

Polis, fırtına nedeniyle şu ana kadar en az 8 kişinin hayatını kaybettiğini doğrularken, çok sayıda kişinin ise yaralandığını ifade etti.

Ağaçlar devrildi

Can kayıplarının çoğu rüzgar hızı saatte 132 kilometreye ulaşan fırtına sonucu devrilen ağaçlar nedeniyle yaşanırken, her iki eyaletten de geçen Ottawa Nehri’nde bir teknenin alabora olması sonucu 51 yaşındaki bir kadının ise boğularak hayatını kaybettiği ifade edildi.

Kanada da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti #1

Yaklaşık 1 milyon kişi elektriksiz kaldı

Hydro One ve Hydro Quebec elektrik şirketleri tarafından yapılan açıklamada, her iki eyalette yaklaşık 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı belirtilerek, elektrik dağıtımının eski haline dönmesinin birkaç gün süreceği ifade edildi. Yetkililer, fırtına sonucu Ottowa bölgesinde 200 elektrik direğinin yıkıldığını belirtti.

Kanada da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti #2

İki kasabada OHAL ilan edildi

Ontario eyaletinde yer alan Uxbridge ve Clarence-Rockland kasabasında fırtınanın neden olduğu yıkım nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi.

Kanada da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti #3

Kanada da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti #4

Kanada da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti #5

Kanada da etkili olan fırtınada 8 kişi hayatını kaybetti #6

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Değerli okuyucu, cihazınızda reklam engelleyici / ad block algılandı. Web sitemizdeki reklamlara izin vererek katkıda bulunabilirsiniz.