Gündem Son Dakika

İzmir’de trafiğe helikopterli denetim

İzmir Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Havacılık Şube Müdürlüğü trafikte huzur ve asayişin sağlanması için kurallara uymayanları, helikopterden tespit ederek cezai işlem uyguladı.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan havalanan helikopterle İzmir- Aydın Çevreyolu, İzmir- Çeşme Otoyolu, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Altınyol, Anadolu Caddesi, Girne Bulvarı, Cemal Gürsel Caddesi, Alsancak ve Balçova bölgesinde seyir halindeki sürücüler denetlendi.

HAVADAN DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Denetimler sırasında emniyet kemeri takmayan, şerit ihlali ile hatalı sollama yapan, kasksız motor süren, yaya geçiş önceliğine uymayan, cep telefonu ile konuşan sürücüler, helikopterle bağlantılı çevirme ekiplerine bildirildi.

Çevirme ekiplerinin olmadığı bölgelerde ise kural ihlali yapan sürücülerin plakasına doğrudan cezai işlem uygulandı. Öte yandan radar çevirmeli ve çevirmesiz hız denetimi de yapıldı.

İzmir de trafiğe helikopterli denetim #1

2 SAAT İÇİNDE 1117 ARAÇ SORGULANDI, 546 CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Cumartesi günü İzmir’de yapılan denetimlerde, Kurban Bayramı dönüşlerinde trafik güvenliğinin sağlanması ve kazaların önlenmesi amacıyla 14.00-16.00 saatleri arasında havadan helikopter desteğiyle toplam 45 ekip ile 33 noktada yapılan radar, kırmızı ışık, cep telefonu, emniyet kemeri, kask ve yaya geçidi uygulamalarında 1117 aracın sorgulanarak, 546 adet cezai işlemin uygulandığı belirtildi.

İzmir Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından, Kurban Bayramı dönüşleri boyunca da trafik denetimlerinin etkin, yoğun ve sürekli olarak devam edeceği bildirildi.

İzmir de trafiğe helikopterli denetim #2

İzmir de trafiğe helikopterli denetim #3

İzmir de trafiğe helikopterli denetim #4

İzmir de trafiğe helikopterli denetim #5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir