Son DakikaTeknoloji

iPhone 14 Pro’nun tasarımını gösteren çizimler yayınlandı

Apple’ın eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 Pro modelinin CAD çizimleri sızdırıldı. Çizimlere bakılırsa şirket, çentiğe tamamen veda ediyor.

Elveda çentik: iPhone 14 Pro'nun tasarımını gösteren çizimler yayınlandı

Apple, her ne kadar çentikli ekranı ilk benimseyen akıllı telefon üreticisi olsa da günümüzde rakipleri artık bu tasarımı tamamen bıraktı ve çentiği kaldırdı.

Çentikli ekran tasarımında ısrar eden Apple, geçen yıl tanıttığı iPhone 13 serisinde çentiği birazcık daha küçültmüştü.

Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone 14 serisinde çentikli ekrandan vazgeçeceği ve delikli ekran kullanacağı iddialarını daha ilkin sizlerle paylaşmıştık.

YENİ ÇİZİMLER YAYINLANDI

Apple’ın önümüzdeki eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 14 Pro’nun CAD çizimleri ortaya çıktı. Görseller, yeni iPhone serisi için bir süredir konuluşan çentiksiz ekranı doğrular özellikte.

apple

Görüntüler, 2022 model amiral gemisi iPhone’un, Face ID sensörlerini ve bir selfie kamerasını barındırmak için, biri yuvarlak ve biri hap şeklinde oval olmak suretiyle iki delikle geleceğine dair daha önceki sızıntıları da doğruluyor.

Şirket bu yönde bir değişim yapması durumunda, 2017’de piyasaya sürülen iPhone X modelinden bu yana ilk kez çentiği rafa kaldırmış olacak.

Apple’ın önümüzdeki eylül ayında 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max olmak suretiyle dört model çıkarması umut ediliyor.

Şirket, bu yıl gene 4 değişik iPhone piyasaya sürecek olmasına karşın artık iPhone mini modelinden vazgeçecek. iPhone 14 ile ilgili yeni bilgiler ulaştığında, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

iphone 14

iphone 14

iphone 14

iphone 14

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Değerli okuyucu, cihazınızda reklam engelleyici / ad block algılandı. Web sitemizdeki reklamlara izin vererek katkıda bulunabilirsiniz.