27.2 C
İstanbul
1 Ağustos 2021 / Pazar
Ana SayfaGündemHülya Koçyiğit: Ben Türkiye'yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum

Hülya Koçyiğit: Ben Türkiye’yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum

Suat Köçer’in yönetimini üstlendiği, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında belediyenin Facebook hesabından canlı olarak yayınlanan söyleşide Koçyiğit, “Hayatım Sinema” başlıklı bir konuşma yaptı.

Usta oyuncu, şanslı ve bu şansını da zorlayan bir oyuncu olduğunu belirterek, “Çok doğru yönetmenlerle, çok doğru projelerde beraber oldum. O nedenle filmografime baktığım zaman ‘hep iyi ki bu filmi yapmışım’, ‘iyi ki bu film seyirci tarafından bu kadar ilgi görmüş’ diye düşünerek, kendime ‘iyi ki’ payları çıkarıyorum.” dedi.

“SİNEMADA BENİM ANA KONUM HEP KADIN OLDU”

Oynadığı birçok filmin seyircilerle bütünleştiğini ve Türk kültürünü yansıttığını aktaran Hülya Koçyiğit, şöyle devam etti:

“Bu filmler yarının nesilleri için de birer örnek. Seyrettiğimiz bir filmle, birçoğumuzun hayatı değişmiştir diye düşünüyorum. Ya da onlara bir yol göstermiş, ışık olmuştur. Çünkü kendi yolumuzu bulana kadar, başkalarının geçtiği yolları da bilirsek, onların tecrübesini kazanmış olarak adımlarımı atarız. Yani filmler, tiyatro eserleri, okuduğumuz kitaplar bizi insan olmaya hazırlıyor.”

“GEREKTİĞİ ZAMAN BU TOPRAKLARA CANIMI, KANIMI VERİRİM”

Koçyiğit, kendi dönemi içerisinde radikal denilebilecek projelerde yer aldığını, kişisel hayatı içerisinde de aynı yönde hareket ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ben her zaman inandığımın arkasında dururum ve inandığım şeyi de dile getiririm. Gerektiği zaman bu topraklara canımı, kanımı veririm. Seve seve taşın altına elimi de koyar, risklere girerim. Bunda mantıksız, hayali bir risk yok. Kazanır mıyım, kazanmaz mıyım değil, bu ne olursa olsun bu ülkenin hayrınadır. Bu bir adanmışlık aslında. Ben 4 yıl devletin okuttuğu bir çocuktum. Bu ülkeye karşı borcumu hiçbir şekilde ödeyemedim, ödeyemeyeceğim de. Bu duygularla hep yaşadım. Ülkemin insanlarının daha mutlu, daha huzurlu olmaları için elimden ne gelirse diye birçok sosyal sorumluluk projesinde seve seve görev aldım ve hala da alıyorum. Ne kadar çok insana dokunabilir, ne kadar çok insanın yüzünü güldürebilirsem, hiçbir şey yapamazsam bile hatırını sorsam yine mutlu olurum.”

“TÜRKİYE’Yİ, DÜNYANIN VİCDANI OLARAK GÖRÜYORUM”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı çok saygı duyduğunu ve onu takdir ettiğini ifade eden ünlü sanatçı, “Yaptığı doğruların yanında duruyorum. Çünkü ülkemi düşünüyorum. Ülkemle ilgili sorumluluk hissediyorum. Bu ülkeye katılan her bir damla benim için saygı değer. Dolayısıyla ülkesine böylesine bir sevda ile hizmet eden Cumhurbaşkanımızın olmasından çok büyük gurur duyuyorum. Bir insan eserleriyle anılır. O da bu ülkenin her bir köşesine, geleceğe eserler bırakıyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mağdur insanlara da kucak açıyor ve hepimiz onlara yardım ediyoruz. Ben Türkiye’yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum.” dedi.

Hülya Koçyiğit: Ben Türkiye yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum #1

Hülya Koçyiğit: Ben Türkiye yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum #2

Hülya Koçyiğit: Ben Türkiye yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum #3

Hülya Koçyiğit: Ben Türkiye yi dünyanın vicdanı olarak görüyorum #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler

Son Yorumlar

Popüler Haberler

Son Yorumlar

En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göndermek istiyoruz.
Dismiss
Allow Notifications