Giresun’da son 3 ayda 14 FETÖ şüphelisi hakkında işlem yapıldı

0
0

Giresun’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile mücadele devam ediyor…

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmalar kapsamında 14 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı. 4 şüpheli tutuklanırken, 6 şüpheli etkin pişmanlıktan faydalanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 4 şüpheli ise adli işlemlerden sonra serbest bırakıldı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMASI

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“1 Ocak-31 Mart tarihleri arasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne ait şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olma, örgüt içerisinde öğrenci yapılanması, askeri, emniyet mahrem yapılanmasında faaliyette bulunma, ankesör, büfe telefonlarından ardışık aranma, kamu zararına dolandırıcılık, Bankasya hesap artırımı, terör örgütü propagandası yapmak gibi suçlar ile diğer illerde hakkında soruşturma olmasından dolayı ihraç askeri okul öğrencisi, öğretmen, infaz koruma memuru, asker, avukat gibi farklı meslek gruplarından toplam 14 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

14 şüpheliden 4’ü tutuklanırken, 6 şüpheli etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak adli kontrol şartı ile serbest kalırken, 4 şüpheli ise hakkındaki işlemlerden sonra serbest bırakılmıştır.”

Giresun’da son 3 ayda 14 FETÖ şüphelisi hakkında işlem yapıldı #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz