FutbolSpor

Gedson Fernandes’i kulübeye koy o zaman hocam


Rizespor Başkanı Tahir Kıran takımın ligde kalma yarışındaki gidişatını değerlendirirken gösterim ihalesinden Gedson Fernandes’e birçok mevzuda açıklamada bulunmuş oldu.

Süper Lig ekiplerinden Rizespor Başkanı Tahir Kıran, Spor Arena’ya gündem yaratacak açıklamalar yapmış oldu.

Kulübün resmi web sitesine yorum yapmayı kaldırmasından dolayı kendisine ‘diktatör’ dendiğini belirten Tahir Kıran, toplumsal medya hesapları için meydana getirilen bu uygulamanın sebebi olarak küfürlü mesajları gösterdi.

Ligin kalan bölümünde alınabilecek 24 puan bulunduğunu ve kalan haftalara maç maç baktıklarını ifade eden Kıran, gösterim ihalesinde tavırlarının Kulüpler Birliği’nden ayrımsız olmadığını belirtti.

Tahir Kıran: Gedson Fernandes i kulübeye koy o zaman hocam #1

“GEDSON FERNANDES’İ KULÜBEYE KOY O ZAMAN HOCAM”

MHK’nın yargıcı sonucu sonrası görüşlerini paylaşan Kıran, Gedson Fernandes transferinin oluşum süreciyle ilgili, “Gedson Fernandes transferi ansızın gelişti, hocaya ‘Gedson Fernandes’i ister misin?’ dedim, yanıt vermedi. ‘Niye yanıt vermiyorsun!’ diyince ‘nereye koyacağımı düşünüyorum’ dedi. Ben de ‘Kulübüye koy’ dedim (Gülerek). Gedson hemen hemen 23 yaşlarında ve önü oldukca açık. Ilkin bizde ondan sonra Beşiktaş’ta iyi işler yapacağını düşünüyorum. Ödenen rakamı bilseydim ben de aktarma ederdim.” ifadelerini kullandı.

Kıran ek olarak Beşiktaş’ın Gedson’u 30 milyon eurodan yüksek bir rakama satabileceğini iddia etti.

Tahir Kıran: Gedson Fernandes i kulübeye koy o zaman hocam #2

“BENİ GALATASARAY CAMİASININ ÖNÜNE ATTILAR”

Rizespor ile Galatasaray arasındaki gerilimle ilgili de konuşan Tahir Kıran, kendisinin sarı-kırmızılı toplumun önüne atıldığını ifade ederken süreci şöyleki özetledi:

“Kulüp Başkanı olduktan Oğulcan Çağlayan problemi vardı. Oturduk konuştuk. Yunus Akgün-Atalay ve Ali Yavuz Kol… 700 bin euro karşılığında mutabık kaldık. Oyuncunun Rize’yi terk etmesi işi değişik yere getirdi. Şükrü Hanedar, Oğulcan Çağlayan için arayıp, “100 bin euro benim için sil” dedi. 50 bin euro da onun için sildim. Galatasaray’a 450 bin euroyu ne vakit isterseniz ödeyin dedim. İş kağıda dökülmeye vardığında birileri bu işi bozup darmadağın etti. Beni Galatasaray toplumunun önüne attılar. Galatasaray ile benim aramı bozan artık kulüpte değil.”

Tahir Kıran: Gedson Fernandes i kulübeye koy o zaman hocam #3


İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu