FutbolSpor

Fenerbahçe’den 10 yesek bu kadar utanmazdım


Galatasaray taraftarlığıyla da malum Fatih Altaylı, Burak Elmas yönetiminin mali kongrede ibra edilmemesini eleştirdi.

Yazar ve sunucu Fatih Altaylı, Galatasaray Kulübü’nün Senelik Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda yapılacak oylamada Burak Elmas yönetimi için “8 aylık bir yönetim, hırsızlık yapmadı ise ibra edilmelidir.” dedi.

Fatih Altaylı, Galatasaray’ın Senelik Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı ve ibra oylamalarıyla ilgili Habertürk’teki köşe yazısında görüşlerini açıkladı. “Oldukça gerilmiş geçeceği tahmin edilen bir genel kurul.” diyen Altaylı, “Ve zannederim artık Galatasaray Spor Kulübü’nün tüm genel kurulları bu şekilde olacak. Zira genel kurullara yasa tarafınca verilen ‘İbra’ yetkisi şu demek oluyor ki geçen 1 yıl içinde meydana getirilen işlemleri onaylama yetkisi artık genel kurulların elinde bir tabanca haline geldi ve aynen Türkiye benzer biçimde bölünmüş ve kutuplaşmış Galatasaray’da gereğinden fazlaca kullanılır oldu.” dedi.

Fatih Altaylı: Fenerbahçe den 10 yesek bu kadar utanmazdım #1

MUSTAFA CENGİZ HATIRLATMASI

Burak Elmas yönetimi için “Bir rövanş duygusu ile ibra etmeme arzusu var.” diyen Altaylı, şunları kaydetti:

“Eski Başkan Faruk Devam eden, Mustafa Cengiz’in ibra edilmediği genel kurulda Mustafa Cengiz’i ‘İbra edilmeme tehliken var. Seçim sonucu alır bunu açıklarsan en azından ibra edilirsin’ diye dostane bir uyarı yapmış, bunun karşılığında ibra edilmeyen Mustafa Cengiz, Başkan Devam eden’e küfretme noktasında bulunduğunu açıklamıştı.

Bugün de bu uyarıyı Başkan Burak Elmas’a yönelik olarak ben yapmak isterim. Dinlemeyecek fakat ben gene de yüzüne karşı söylemiş olduğum ‘Seçime git’ tavsiyemi bir kez daha yenileyeyim. Evet ibra silahı Galatasaray’a oldukca zarar veriyor. 8 aylık bir yönetimin ibra edilmemekle tehdit edilmesinin hiçbir anlamı, hiçbir mantıklı öne sürülen nedeni yok. Fakat ne yazık ki durum bu.

Fatih Altaylı: Fenerbahçe den 10 yesek bu kadar utanmazdım #2

“BURAK ELMAS’A KARŞI YİNE AYNI CEPHEDELER”

Ve kaderin acayip bir oyunu olarak birkaç yıl ilkin Burak Elmas’ın yanında, Mustafa Cengiz’i ibra etmeyen kim var ise bugün Burak Elmas’ın karşısında Burak Elmas’ı ibra etmemek için çalışıyor.

Doğal dün Mustafa Cengiz’in ibra edilmemesine kızıp, ibra etmeyenleri Galatasaray’a ihanetle suçlayanlar da bugün onlarla el ele Burak Elmas’ı ibra etmemeye hazırlanıyorlar.

Dünün düşmanları, bugün Burak Elmas’a karşı aynı cephedeler.

Fatih Altaylı: Fenerbahçe den 10 yesek bu kadar utanmazdım #3

“8 AYLIK YÖNETİM HIRSIZLIK YAPMADIYSA İBRA EDİLMELİDİR”

Yazgı… Benim ne düşündüğümü merak ediyorsanız söyleyeyim. 8 aylık bir yönetim, hırsızlık yapmadı ise ibra edilmelidir. Eğer Burak Elmas yönetimi devrilecekse, bunun yöntemi bellidir. Üyelerinin beşte birinin imzası ile kulüp seçime götürülür. Doğru olan yöntem budur.

İbra etmemek elbet bir hak fakat bu pespayelik kabul edilir şey değil. Fenerbahçe’den 10 yesek bu kadar utanmazdım. Oldukça açık.”

Öte taraftan Fatih Altaylı, sarı-kırmızılı ekip taraftarlığını askıya aldığını da deklare etti.


İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu