FutbolSpor

Ersun Yanal: Altay Bayındır, Casillas’a benziyor


Teknik direktör Ersun Yanal, Altay Bayındır’ı iki yıl takip ettiğini söylerken onu Real Madrid’in efsaneleşmiş kalecisine benzetti.

Ersun Yanal: Altay Bayındır, Casillas'a benziyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, toplu imza töreninde devrin Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’a, Altay için teşekkür etmişti. Tecrübeli çalıştırıcıya, eski talebesi soruldu.

Yanal, “Kabiliyetiniz yardımıyla her yaşta Fenerbahçe’ye geçirme olabilirsiniz. Beceri sizi bir yere getirir sadece kalıcı olmanızı sağlamaz. Bunun için kuvvetli mental yapıya, baskı altında doğru karar vermeye, omuzlarınızdaki yükü kaldırmaya ve her ortamda kuvvetli olmaya ihtiyacınız vardır.” dedi.

Ersun Yanal: Altay Bayındır, Casillas a benziyor #1

“CASILLAS GEÇEBİLİYORSA…”

Ersun Yanal şöyleki devam etti: “Altay’ı iki yıl takip ettim, Ankaragücü’nde daha ilkin çalıştığım için devamlı informasyon aldım. 19 yaşlarında bir kaleci, Fenerbahçe kalesini koruyabilir mi? Evet korur. Casillas, 18’inde Real Madrid’in kalesine geçebiliyorsa, Altay niçin geçmesin? İkisi bu anlamda oldukca benziyor. Baskının olmadığı ortamlarda büyüyen evlatların aniden 50 bin kişinin önüne dik çıkmasını sağlayacak hazırlığı yapmanız gerekir. Altay, bu mental hazırlığı yaparak geldi.”


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu