GündemSon Dakika

Edirne’den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu


Her gün alışverişini yapmak için Edirne’ye gelen Bulgar vatandaşları, keyifle yaptıkları alışverişlerinin peşinden Kapıkule Sınır Kapısı’nda trafiğe niçin oldu.

Bulgar Leva’sının Türk Lirası karşısında artan kıymeti sebebiyle alışveriş için Türkiye’yi tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Edirne, günübirlik alışveriş ziyaretleri icra eden Bulgarlarla dolup, taşıyor.

Alışverişlerini yapmak için günün ilk saatlerinde Türkiye’ye giriş icra eden Bulgaristan vatandaşları, gece saatlerine kadar Türkiye’de zaman geçiriyor.

ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTURDULAR

Kapıkule Sınır Kapısı önünde uzun vasıta kuyruğu oluşturan Bulgarlar, işlemlerinin yapılmasının peşinden ülkelerinin yolunu tuttu.

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #1

BULGAR DA, ESNAF DA MEMNUN

Alışveriş gereksinimlerini Türkiye’den karşılayan Bulgarlar, giyimden gıdaya kadar birçok esnafın da yüzünü güldürmeye devam ediyor. Alışveriş icra eden Bulgarlar da esnaf da durumdan memnun olduklarını belirtti.

Edirne’den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu VİDEO


Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #2

“KAPIKULE YOĞUNLUĞUNU BİLSEYDİK, DÖNÜŞÜ ERTELERDİM”

Bulgaristan’ın Haskova kentinden Edirne’ye alışveriş için geldiğini belirten Senayik Hüseyin, “Bu sabah Edirne’ye alışveriş için gittik. Kapıkule Sınır Kapısından bu kadar vasıta yoğunluğunun bulunduğunu bilseydik dönüşümüzü başka bir güne ertelerdim. Edirne’de alışverişimizi yaptık. Ev için lazım olan gereksinimlerimizi aldık. Şu an Kapıkule’de büyük bir kalabalık var. Demek ki bizim şeklinde Bulgaristan’dan gelen bir sürü şahıs var. Sınır kapısı bayağı bir kalabalık, bekliyoruz.” dedi.

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #3

“VATANIMIZA GELDİĞİMİZDE YÜREĞİMİZ KIPIR KIPIR OLUYOR”

Edirne’de oldukça güzel bigün geçirdiğini ifade eden Recai Hamza, “Edirne’ye alışveriş ve dolaşmak için geldik oldukça güzel bir zaman geçirdik. Türkiye’ye geldiğimiz için oldukça mutluyuz. Türkiye’ye gelenler çoğunlukla Türk vatandaşlarımızdır. Vatanımıza ne süre gelsek yüreğimiz kıpır kıpır oluyor. Tam olarak giyim ekibi ve çikolata şeklinde türlü türlü şeyler alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #4

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #5

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #6

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #7

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #8

Edirne den dönen Bulgarlar, sınırda uzun kuyruklar oluşturdu #9


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu