GündemSon Dakika

Edirne sınırında tır kuyruğundaki şoförler mülteci nöbeti tutuyor


20 kilometre uzunluğundaki kuyrukta bekleyen tır şoförleri, araçlarının başlangıcında sığınmacı nöbeti tutmak zorunda kalıyor. Tuvaletlerini yol kenarında icra eden sürücüler sitem etti.

Edirne sınırında tır kuyruğundaki şoförler mülteci nöbeti tutuyor

Edirne’deki Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda işlemlerinin yapılmasını bekleyen yüzlerce tır sürücüsü, günlerdir sıranın kendilerine gelmesini bekliyor.

Bir tır sürücüsü sıranın kendisine gelmesi için averaj 2 gün sırada bekliyor.

Sırada beklerken araçlarında uyuyan sürücüler, ara sıra zor anlamış olur yaşıyor.

Hamzabeyli Sınır Kapısı önünde tır kuyruğu 20 kilometreye ulaşırken, 500’den fazla tır çıkış için işlemlerinin yapılmasını bekliyor. Sıranın önüne geçmeye çalışan tır şoförlerine de trafik ekiplerince para cezası kesiliyor.

“BİR TUVALET YAPSALAR İNSANLIKTAN ÇIKMAYIZ”

Günlerce devam eden kuyruk esnasında tuvaletlerini yol kenarına yapmak zorunda kalan tır şoförleri sitem dolu açıklamalarda bulunmuş oldu. Tır şoförü, “Bir hela yapsalar insanlıktan çıkmayız. Yollarda perişan oluyoruz” dedi.

Edirne sınırında tır kuyruğundaki şoförler mülteci nöbeti tutuyor #1

“TIRA BİNMEK İSTEYEN MÜLTECİLER ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS EDİYOR”

Tır şoförü Sadık Yağmurlu da en büyük probleminin sığınmacılar bulunduğunu belirterek, “Sığınmacı problemi başlı başına dert. Kendimizi mi koruyalım arabayı mı koruyalım? Otomobilden insek sığınmacılar bizlere bıçakla saldırıyor. Öldürmeye girişim ediyor. Güvenlik sıkıntısı yaşıyoruz” açıklamasında bulunmuş oldu. Bir başka tır şoförü Tekin Kaya da, “Burada en büyük sorun sığınmacı. Gece gözümüzü kırpmadan sabahın olmasını bekliyoruz. Ben uyuduğumda sığınmacı gelip çadırı kesip tıra biner diye korkuyorum. Arabama girmiş olduğu süre Avrupa ülkesinde yakalanırsa cezası fazlaca büyük” diye konuştu.

Edirne sınırında tır kuyruğundaki şoförler mülteci nöbeti tutuyor #2

“BU SIRADA REZİL DURUMDAYIZ”

Tır şoförü Bekir İbrahim, sıra beklerken rezil duruma düştüklerini belirterek, “Gün geliyor 50-60 saat bekliyoruz. Hepimiz tuvaletini yola yapıyor. Buna bir umar bulunsun” şeklinde konuştu. Bir başkan tır şoförü Fatih Semerci de, “Rezil durumdayız. Her yer çöplük. Saatlerce devam eden yolculuğumuzda aslına bakarsanız yoruluyoruz en azından buraya bir tır parkı yapılsın.” ifadelerini kullandı.

Edirne sınırında tır kuyruğundaki şoförler mülteci nöbeti tutuyor #3

Edirne sınırında tır kuyruğundaki şoförler mülteci nöbeti tutuyor #4

Edirne sınırında tır kuyruğundaki şoförler mülteci nöbeti tutuyor #5


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu