MagazinSon Dakika

Ebru Şallı, oğlu Pars’ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı


Pars ile fotoğraflarını Instagram sayfasından paylaşan eski manken Ebru Şallı, “Kavuşacağız biliyorum. O eşsiz kokunu yine içime çekeceğim” diye yazdı.

Ebru Şallı, oğlu Pars'ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı

Ebru Şallı’nın Harun Tan ile evliliğinden dünyaya gelen oğlu Pars Tan, 2 yıl boyunca mücadele ettiği lenfomaya yenildi, 16 Nisan 2020’de hayatını kaybetti.

Pars’ın ölümü büyük üzüntü yaşattı…

Ağlatan paylaşım

En büyük acıyı ise annesi Ebru Şallı çekti.

Oğluna olan özlemini her fırsatta dile getiren Şallı, ölümünün ikinci yıl dönümünde Pars’ı Instagram sayfasında yaptığı duygusal paylaşımlarla andı.

“Kavuşacağız biliyorum”

Pars ile fotoğraflarını sayfasında paylaşan Ebru Şallı altına “Ponçiğim sen benimlesin. 2 yıl degil, 200 yıl da geçse seninle bu anı tekrar yasayacağız. Kavuşacağız biliyorum. O eşsiz kokunu yine içime çekeceğim… Kelimelerin yetmediği bir noktadayım… Seni tarifsiz seviyorum” notunu düştü.

Ebru Şallı, oğlu Pars ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı #1

“Boyun ağrısı üzerine hastaneye gittik”

Pars’ın hastalık sürecini katıldığı programda gözyaşları içinde anlatan Ebru Şallı, şunları söylemişti:

“Tanıyan Pars’tan çok etkilenirdi. ‘Bu nasıl bir çocuk’ derlerdi. Gerçek bir melekti. Bu hayatta bir melek doğurmuşum ve dokuz yıl bir melek ile yaşamışım. Kimseyi kıramaz, azıcık üzüldüğü an onu toparlamaya çalışır, müthiş bir sevgi çıkıyordu içinden. Pars hep başkaydı. Boyun ağrısı üzerine hastaneye gittik. Doktorlar bir hafta boyunca çabalamalarına rağmen tam olarak sorunun ne olduğunu bulamadılar, kan tahlillerinin iyi çıkmasına rağmen ağrısında bir değişiklik olmadı.

Ebru Şallı, oğlu Pars ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı #2

“İlk defa okulda ağladığı bir an oldu, ağrısı çok fazlaydı”

Ultrasonda da çıkmadı. MR çekildi, o zaman öğrendik. İlk duyduğunuz an bir annenin ya da babanın dünyasının yıkıldığı an. Çok büyük bir acı. Meğer ağrıları zaman zaman yaşıyormuş ve ‘geçer’ diye düşünüp söylemiyormuş. İlk defa okulda ağladığı bir an oldu, ağrısı çok fazlaydı. Çok hızlı ilerleyen bir türdü… 2,5-3 yıllık süreçte tedavi ile çok güzel cevaplar aldığımız dönemler oldu. Cevap vermesi büyük bir şeydi. Bıraktığımız an tekrar hızlı şekilde atak yaptı, ağrılar başladı. Doktor aynı protokolü uygulayamayacağı için kemik iliği nakline geçmemize karar verdi…

Ebru Şallı, oğlu Pars ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı #3

“B negatif kan bulmak çok zordu”

Dünyada bu iliği bulamadık. Aile bireylerine bakıldı. Bende literatürde olmayan bir doku çıktı ve o doku Pars’ta da vardı. Doktor ‘iliğiniz tutmuyor ama bu doku sizde var ve Pars’ta da olduğuna göre bir anlamı var’ dedi. İlik dahil her şeyimi vermek istiyordum. İlik verdim… Çok başarılı bir nakil gerçekleştirdiler. İlik yüzde 100 tuttu. Bu mutlu haberi alıp, evimize geçtik. Herkes çok sevindi ve ‘artık bir şey olmaz’ dedik. Olmayan çok var çünkü. B negatif kan bulmak çok zordu…

Ebru Şallı, oğlu Pars ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı #4

“Acımı farklı yaşıyorum, kimseye bunun hesabını vermek zorunda değilim”

Bir yandan ünlü biri olmak zor ve çocuğa böyle bir anı bırakmak istemiyordum. O yüzden kimseye anlatmadık, paylaşmadık. O hastane odasında o kadar güzel günlerimiz geçti ki. O hastane odası benim için cennet bahçesiydi. Pars görünmez oldu işte. Ben onun hakkında konuşurken her zaman böyle ağlamam, sık sık yanına giderim, güzel şeyler konuşurum, gülerim. Acımı daha farklı yaşıyorum. Kimseye bunun hesabını vermek zorunda değilim. Benim onunla aramda olan diyalogu, duyguyu kimse bilemez.

Ebru Şallı, oğlu Pars ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı #5

“Çok özlüyorum”

Hayatta durmaya çalışıyorum. Hiç kolay değil yaşamayanın anlayabileceği gibi bir durum yok ortada. Onunla bağlantım hep devam ediyor, sonsuza kadar da edecek. Çok büyük ve kutsal bir bağ. Çok özlüyorum. Ve bazen onun kokusunu duyuyorum işte o anlar beni zorluyor tabii. Eşsiz melek kokusu arada bir geliyor bana, şükrediyorum. Onunla yaptığımız her şeyi devam ettirmeye çalışıyorum. Devam ettirip daha fazlasını da yapacağım gücüm yettikçe.”

Ebru Şallı, oğlu Pars ı ikinci ölüm yıl dönümünde andı #6


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu