Sağlık

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi’den 3 rekor daha


Dünyanın en uzun boylu kadını Rumeysa Gelgi, rekoruna yenilerini ekledi. Gelgi’nin sağ eli, sağ orta parmağı ve sırtı da ölçümler sonrasında Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi’den 3 rekor daha

Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki ikamet eden ‘Dünyanın un uzun boylu kadını’ unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Rumeysa Gelgi (25), 3 alanda daha yeni unvanlar elde etti.

Gelgi evinde düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık bir ay önce dünyanın en büyük ellere sahip kadını, dünyanın en uzun parmaklara sahip kadını ve dünyanın en uzun sırtına sahip kadını unvanlarını elde ettiğini söyledi.

Bu rekorlar için başvuru yapmanın, 2021’de dünyanın en uzun boylu kadını unvanını elde ettiği zamandan beri aklında olduğunu belirten Gelgi, “Yıl başında bu üç unvan için başvuru yaptım. Ölçüm süreci gerçekleştirdik. Sonrasında yeni rekorlarım onaylandı.” dedi.

“BU KADAR UNVANA SAHİP BİR REKORTMEN DAHA VAR MI BİLMİYORUM”

Sağ elinin 24,93 santimetre, sağ orta parmağının 11,2 santimetre ve sırtının ise 59,9 santimetre olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiğini anlatan Gelgi, “Toplamda 5 kez dünya rekortmeni olmuş oldum. Çok büyük bir gurur ve çok büyük bir onur. Vücut farklılıkları kategorisinde dünya genelinde bu kadar unvana sahip bir rekortmen daha var mı bilmiyorum.” diye konuştu.

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi’den 3 rekor daha #1

“UMUYORUM BU YAPTIĞIM FARKLILIKLARA SAHİP HER BİREY İÇİN BİR İLHAM KAYNAĞI OLUR”

Sıra dışı fiziksel farklılıklarla dünyaya geldiğini ifade eden Gelgi, şu açıklamalarda bulundu:

“Mümkün olduğu kadarının da tanınmasını ve kutlanmasını istedim. Umuyorum bu yaptığım görünür farklılıklara sahip her birey için kendilerini oldukları gibi kabul etmeleri yönünde bir ilham kaynağı olur. Aslında kendilerini oldukları gibi kabul ettiklerinde dünyanın da onları kabul ettiğini, hatta bu sıra dışı özellikleri sebebiyle onları ödüllendirdiğini göstermiş oluyorumdur. Motivasyon tamamen buydu.”

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi’den 3 rekor daha VİDEO

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi’den 3 rekor daha #2

“HİKAYEMİ PAYLAŞMA ŞANSI ELDE ETTİKÇE ÇOK MUTLU VE MOTİVE OLUYORUM”

Gelgi, son zamanlarda bazı etkinliklere sanal olarak katıldığını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Bunlardan birisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İstanbul’daki bir üniversitenin etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldım. Geçtiğimiz günlerde Almanya’daki Erasmus öğrencilerinin etkinliğine davetliydim. Bu davetleri aldıkça, yeni insanlarla hikayemi paylaşma şansı elde ettikçe çok mutlu ve motive oluyorum. Umuyorum hikayemi dinleyen insanlara da ufak da olsa bir katkım oluyordur.”

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi’den 3 rekor daha #3

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi’den 3 rekor daha #4


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu