FutbolSpor

Dünya şampiyonu yüzücü Mehlika çiçeklerle karşılandı

Fransa’daki Okullararası Dünya Şampiyonası’nda 200 metre kelebek stil yarışlarında dünya şampiyonu olan Kayserili Mehlika Kuzeh Yalçın, memleketinde çiçeklerle karşılandı.

Dünya şampiyonu yüzücü Mehlika çiçeklerle karşılandı

Kayseri Doğa Koleji öğrencisi Mehlika Kuzeh Yalçın, 14-22 Mayıs Tarihleri arasında Fransa’nın Normandy kentinde düzenlenen Okullar Arası Dünya Şampiyonasında 100 m kelebek stil yarışında dünya 4.’su, 4×100 mix bayrak yarışında dünya 2.’si ve 200 m kelebek stil yarışında ise dünya şampiyonu oldu.

Memleketinde bayraklar ve çiçeklerle karşılandı

İHA’nın haberine göre; Yalçın’ı taşıyan uçak Erkilet Havaalanı’na inerken, dünya şampiyonu sporcuyu ailesi, yakınları ve okul yöneticileri Türk Bayrakları ve çiçeklerle karşıladı.

Dünya şampiyonu yüzücü Mehlika çiçeklerle karşılandı #1

Mehlika Yalçın: “Hedefim olimpiyatlar”

Hedefinin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu söyleyen Mehlika Kuzeh Yalçın; “Değişik, alışık olmadığım bir organizasyondu. Bekliyordum böyle bir performansı. Çok mutluyum. Hedeflerim, 2024 Paris olimpiyatları. Kayseri Doğa Koleji Kurucusu olan Halil Gürsoy’a, lise müdürümüz ve spor koordinatörümüze, antrenörlerimize ve aileme desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dünya şampiyonu yüzücü Mehlika çiçeklerle karşılandı #2

Gürsoy: “Denizin olmadığı bir şehirden dünya şampiyonu çıktı”

Kayseri Doğa Koleji Kurucusu Halil Gürsoy ise; “Burada Mehlika’nın hikayesi güzel bir hikaye. Herkese; Kayseri gibi denizin olmadığı bir şehirden dünya şampiyonluğu kazanabileceğini gösteriyor. Yeter ki istesin. İnşallah olimpiyatlara gideceğini ve ülkemizi gururla temsil edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Dünya şampiyonu yüzücü Mehlika çiçeklerle karşılandı #3

Dünya şampiyonu yüzücü Mehlika çiçeklerle karşılandı #4

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Değerli okuyucu, cihazınızda reklam engelleyici / ad block algılandı. Web sitemizdeki reklamlara izin vererek katkıda bulunabilirsiniz.