GündemSon Dakika

Bolu’da zehirlenenlerin sayısı 141’e yükseldi

Bolu’da, zehirlenme vakalarında sayı 141’e yükselirken 1 kişi yaşamını yitirdi, 87 kişi taburcu oldu, 53 kişinin tedavisi ise devam ediyor.

Bolu'da zehirlenenlerin sayısı 141'e yükseldi

Bolu’ya bağlı Yuva köyü Çaydurt Mahallesi’nde, Kurban Bayramı’nın son gününde başlamak üzere 13 gündür çoğu çocuklarda olmak üzere karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal görüldü.

Hastaneye aralıklarla götürülen çocuklar ve yetişkinlerin ilk belirlemelere göre zehirlendiği tespit edildi. Zehirlenmelerin ise henüz kesin nedeni tespit edilemezken, sudan olduğu değerlendiriliyor.

Bazı hastalarda böbrek yetmezliği başladı

Tetkikler sonucu çocuklarda bağırsak enfeksiyonu görüldü; bazı hastalarda ishal nedeniyle böbrek yetmezliği başladı.

Durumu ağırlaşanlar başka şehirlerdeki hastanelerde tedaviye alındı.

Gün gün artan zehirlenme vakalarında sayı 141’e ulaştı.

1 kişi yaşamını yitirdi

141 kişiden 1 kişi önceki gün yaşamını yitirirken, 87’si taburcu oldu, 53 hastanın ise tedavisi devam ediyor. Yaşamını yitiren Eyüp Ertem (49), dün Bolu’da toprağa verildi.

DHA’nın aktardığına göre Bolu Valiliği’nden de konuyla ilgili bugün bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“87 vatandaşımızın tedavisi tamamlanmış olup, 53 vatandaşımızın tedavisi hastanelerde devam etmektedir. Tedavisi için il dışına sevk edilen 49 yaşındaki Eyüp Ertem isimli vatandaşımız, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. İlimizdeki hastaneler ile il dışındaki hastanelere sevk edilen vatandaşlarımızın tedavi süreçleri yakinen ve titizlikle takip edilmektedir. Konuyla ilgili Valiliğimizce başlatılan idari süreç ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan adli süreç devam etmektedir. Yuva köyünde ikamet eden vatandaşlarımızın temiz su ihtiyacı aralıksız olarak Valiliğimizce karşılanmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurumlarımızın çalışmaları titizlikle sürmektedir.”

Bolu’da zehirlenenlerin sayısı 141’e yükseldi VİDEO

Bolu da zehirlenenlerin sayısı 141 e yükseldi #1

Bolu da zehirlenenlerin sayısı 141 e yükseldi #2

Bolu da zehirlenenlerin sayısı 141 e yükseldi #3

Bolu da zehirlenenlerin sayısı 141 e yükseldi #4

Bolu da zehirlenenlerin sayısı 141 e yükseldi #5

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Değerli okuyucu, cihazınızda reklam engelleyici / ad block algılandı. Web sitemizdeki reklamlara izin vererek katkıda bulunabilirsiniz.