GündemSon Dakika

Bodrum’da kaçak iskeleler kaldırılıyor

Kaçak yapılaşmayla ön plana çıkan Bodrum’da kaçak olduğu tespit edilen iskelelerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Bodrum'da kaçak iskeleler kaldırılıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde her yıl ortaya çıkan kaçak yapılar yine gündemde…

Turizm cenneti olarak bilinen ilçede, Bodrum Belediyesi ve İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü iş birliğinde kaçak yapılarla mücadele devam ediyor.

Kaçak ve ruhsatsız iskelelerin sökümü yapıldı

Bu kapsamda Gümbet, Bitez, Müsgebi-Yahşi Plajı ve Türkbükü Sahili’ndeki 63 kaçak iskelenin yıkımı gerçekleştirildi. Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, son olarak Koyunbaba ve Yahşi’de iki kaçak ve ruhsatsız iskelenin sökümünü yaptı.

Yarımada genelinde, izinli ruhsatlı olan iskelelerin ilgili yeni yönetmelik gereğince ruhsat süreleri bitiminde ruhsatları yenilenmeyerek kaldırılacağı bildirildi.

Bodrum’da kaçak iskelelerin kaldırılmasına devam ediliyor VİDEO

‘Kıyı kullanımını özelleştirenlerle mücadele sürecek’

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kıyı kullanımını adeta kendileri için özelleştirenlere karşı mücadelenin süreceğini kaydetti.

AA’nın aktardığına göre Aras, “Bazı kaçak ve ruhsatsız yapılan iskeleler nedeniyle vatandaşlara sahilden geçiş imkanı bile bırakmamışlar. Yıkım programına alınan yapılar dışında ekiplerimizin denetimleri aralıksız sürüyor. Gelen ihbarlar tek tek değerlendirilerek inceleniyor.” ifadesini kullandı.

Bodrum da kaçak iskeleler kaldırılıyor #1

Bodrum da kaçak iskeleler kaldırılıyor #2

Bodrum da kaçak iskeleler kaldırılıyor #3

Bodrum da kaçak iskeleler kaldırılıyor #4

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Değerli okuyucu, cihazınızda reklam engelleyici / ad block algılandı. Web sitemizdeki reklamlara izin vererek katkıda bulunabilirsiniz.