PolitikaSon Dakika

Benim kadar Romanlarla beraber olan lider yoktur


Roman Buluşması kapsamında İstanbul’daki Romanlarla bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi kadar Romanlarla beraber olan ikinci bir lider olmadığını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim kadar Romanlarla beraber olan lider yoktur

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’daki Romanlar ile bir araya geldi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Romanların sesini tüm dünyaya duyuracağını söyledi.

Romanların ötekileştirildiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, iyi eğitim için mücadele vereceklerinin altını çizdi.

“BENİM KADAR ROMANLARLA BERABER OLAN İKİNCİ BİR SİYASİ LİDER YOKTUR”

Kılıçdaroğlu, “Yeteri kadar sizlerle beraber olmadık. Yeteri kadar sorunlarınızı dinlemedik. Bu roman kardeşlerim ile beş ya da altıncı buluşmam. Benim kadar Romanlar ile beraber olan ikinci bir siyasi lider yoktur.” şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim kadar Romanlarla beraber olan lider yoktur #1

 

“BİR STRATEJİK PLAN HAZIRLADIK AMA ÖNEMLİ OLAN UYGULAMAK”

Romanlarla ilglili stratejik planlamalarının hazır olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Eğer biz yüz yıl içerisinde Roman kardeşlerimizin sorununu çözememişse hepimizin oturup düşünmesi lazım. Kendi haklarımıza sahip çıkmanız lazım. Hukukun size verdiği hakları seslendirmeniz lazım. Bu kardeşiniz sizin sesinizi sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya duyuracak. Hiç kimse bu cumhuriyette kendisini kimsesiz hissetmeyecek. Türkiye coğrafyasına yayılmış olan Romanların ötekileştirildiğini görüyoruz. İyi eğitim almadıklarını görüyoruz. Eğer bu mücadeleyi birlikte yapabilirsek parlamentoda sizin sorunlarını dillendirebiliriz. Bir stratejik plan hazırladık ama önemli olan uygulamak. Çocuklarınızın iyi eğitim alması lazım.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim kadar Romanlarla beraber olan lider yoktur #2

“ROMAN ÇOCUKLARA BURS VERECEĞİZ”

“Biz isteriz ki herkesin çocuğu okusun iyi eğitim alsın” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer ailenin ekonomik durumu zayıfsa ve dışlanmışlık varsa çocuklar eğitim alamıyor. Onun formülünü de bulduk. Allah’ın izni ile iktidar olduğumuzda okula giden Roman çocuklara burs vereceğiz. Tek şartımız çocuğun okula gitmesi olacak. Böylece aile çocuğunun okula gitmesini sağlayacak. Böylelikle onların üstün müzik yeteneklerinden de faydalanmış olacağız. Hiçbir aile Türkiye coğrafyasının neresinde yaşarsa yaşasın asgari ücretin altında bir tablo görmek istemiyoruz. Her ailenin en az asgari ücret düzeyinde olmalı. Çocuğu okula gidiyorsa ayrıca ödeme yapılacak. Evde yaşlı varsa anne bakıyorsa engelli varsa anne bakıyorsa anne sigortalı olacak.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim kadar Romanlarla beraber olan lider yoktur #3

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim kadar Romanlarla beraber olan lider yoktur #4

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim kadar Romanlarla beraber olan lider yoktur #5


İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu