Music Video YouTube

Aşık Mahzuni Şerif-Merdo(Amatörcover) mp3 download indir – video download indir – mp4 download indir

#mahzunişerif #edipakbayram #korayavcı #volkankonak #en #yörük #mersin #amatörses #cover

Aşık Mahzuni Şerif: Merdo Türküsü Hikayesi
Merdo, köyün birinde yaşamakta olan bir gençtir. Pınar başında gördüğü genç bir kıza aşık olur. Kız da Merdo‘ya karşı boş değildir. Ancak Merdo’nun kimsesi yoktur ve oldukça fakirdir. İki genç aşık gizli gizli buluşmaya başlar.
Bu sırada çevre köylerin birinde çok zengin bir adamın
karısı ölür. Adam çok zengin ancak yaşlıdır ve kendine bakılması için yeniden evlenmek ister. Bu Merdo’nun aşık olduğu kızdır. Zenginliğinden olsa gerek genç kızın babası kabul eder ve kızını bu yaşlı adama verir.
Aşkının yaşlı bir adamla istemeden evlenmesi Merdo‘yu perişan eder. Merdo iki köy arasında bir dere ve üzerinde bir köprüde her gün uzaktan da olsa sevdiği kadını görmek için mekik dokur. Köprünün bir başını da o civarda yaşayan akli dengesi yerinde olmayan biri mesken tutmuştur. Her gün Merdo‘yu gördüğünde o bile anlar Merdo‘nun aşk acısı çektiğini.
Genç kızla evlenen yaşlı zengin adam bu durumu fark eder ve genç kıza; “Eğer sizin birbirinizi sevdiğinizi bilseydim seni almazdım. Şimdi kimsenin görmeyeceği bir yerde git ve görüş Merdo‘yla. Ben öldükten sonra da evlenebilirsin onunla ama şimdi sakın beni utandıracak bir şey yapmayın” der…. Bunun üzerine iki aşık görüşmeye başlar. Bu durumdan şüphelenen köylüler dedikodu çıkarır. Öyle bir zaman gelir ki; görüşmelerine izin veren iyi niyetli bu yaşlı adam, köylülerin fitnesi ve baskısıyla silahlı adamlar tutar ve köprünün bir tarafından pusuya kurdurtur.
Merdo köprü başına geldiğinde, orayı bekleyen her zamanki divane adam olanı biteni izler. Merdo‘ya karşıya geçmemesini söyler. Ancak Merdo dinlemez ve karşıya geçer. Merdo için artık iki yol vardır; Birincisi aşığına giden yol, ikincisi aşığı uğruna ölüme giden yol…
Karşıya geçtiğinde Merdo, pusunun ortasında kalır ve öldürülür…
Merdo Türküsünün Sözleri
Sana bir gün olsun gülmedi hayat kaderi berbat Merdo Merdo burası gurbet
Gelme demedim mi Merdo dönme demedim mi vururlar seni Merdo Merdo söylemedim mi
Köprünün başına merdo pusu kurarlar seni ararlar Merdo Merdo izin sararlar seni kırarlar
Gelme demedim mi Merdo dönme demedim mi vururlar seni Merdo Merdo söylemedim mi
Mahzuni yanıyor sana Merdo bitti baharım bahar ayları Merdo Merdo soldu bağlarım yeşil bağlarım
Gelme demedimmi Merdo dönme demedim mi vururlar seni Merdo Merdo söylemedim mi.
Aşık Mahzuni Şerif🙏🙏💖💖

  Format Kalite İndir
  MP4 360p
  MP4 480p
  MP4 720p
  MP4 1080p
  MP3 Sadece Ses

Bir Cevap Yazın