DünyaSon Dakika

Almanya’da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi


Almanya’nın Dortmund kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Sultan Ahmet Camisi’ne domuz fotoğraflı tehdit mektubu gönderildi.

Almanya'da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi

Almanya’nın Dortmund kentindeki Dorstfeld semtinde bulunan Sultan Ahmet Camisi’ne tehdit mektubu gönderildi.

Tehdit mektubunda domuz fotoğrafı ve gamalı haç

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı olan camiye gönderilen tehdit mektubunun içerisinde domuz fotoğrafı ve gamalı haç sembolü olduğu bildirildi.

Cami yetkilileri yaptıkları açıklamada daha önce de bu tür saldırılara maruz kaldıklarını ve Ocak ile Şubat aylarında cami duvarlarına siyah boyayla gamalı haç çizildiğini ifade etti.

Almanya da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi #1

“Caminizi yıkacağız, ülkemizden defolun”

İHA’nın haberine göre, yetkililer gönderilen tehdit mektubunda, “Ülkemizden def olun. Almanya size gününüzü gösterecek. Caminizi yıkacağız” gibi ifadelerin bulunduğunu belirtti.

Mektupta ayrıca, Almanya‘da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk 10 kişiyi öldürmekle suçlanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün sembolü olan “NSU 2” imzası yer aldı.

Mektubun cami yetkilileri tarafından güvenlik birimlerine teslim edilmesinin ardından, Dortmund polisi soruşturma başlattı. Cami cemaati, suçluların bir an önce yakalanm

Almanya da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi #2

Almanya da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi #3

Almanya da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi #4

Almanya da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi #5


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu