Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu nasıl yapılır? ATK personel alımı başvuru şartları

0
0

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı ilanı, kurumun internet sitesi üzerinden yayımlandı.

Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere kimyager, laborant, hizmetli, koruma ve güvenlik görevlisi ile teknisyen alacak.

Peki, Adli Tıp Kurumu (ATK) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru şartları neler? İşte Adli Tıp Kurumu (ATK) personel alımı ilanı ve detayları..

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adli Tıp Kurumu (ATK) sitesi üzerinden personel alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Adli Tıp Kurumu’na en az lise mezunu olmak üzere teknik hizmet personeli, laborant, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen ve destek personeli kadrolarına toplam 79 sözleşmeli personel alacak.

Başvurular, 12 Nisan Pazartesi günü saat 10.00’da başlayıp 22 Nisan Perşembe günü 17.00 itibarıyla sona erecek ve Adli Tıp Kurumunun “www.atk.gov.tr” internet sitesi üzerinden yapılacak.

Başvuru yapan ve başvuruları kabul edilen adayların öğrenim durumuna göre KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puanları esas alınarak en yüksekten başlayarak en düşük puana göre sıralanacak ve ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar yüksek sırada bulunan aday sözlü sınava girmeye hak kazanacak.

İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığının İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak. Başvuru ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumunun internet sitesinden yayımlanacak.

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu nasıl yapılır? ATK personel alımı başvuru şartları #1

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

Adalet Bakanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, 18 teknik hizmet personeli (kimyager), 24 laborant, 30 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 teknisyen ve 4 destek personeli (hizmetli) pozisyonu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca sözlü sınav gerçekleştirilecek.

KPSS’DEN EN AZ 70 PUAN ŞARTI

Adayların unvanlarına göre belirtilen nitelik ve özel şartları taşımaları ve 2020 yılı KPSS’de her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu nasıl yapılır? ATK personel alımı başvuru şartları #2

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 22 Nisan 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz